Σταθεροποιητικά ξεκίνησε η συνεδρίαση στο Χρηματιστήριο Αθηνών με τον Γενικό Δείκτη να κινείται πέριξ των επιπέδων της χθεσινής ημέρας. Το ισοζύγιο κερδισμένων/χαμένων κατά το πρώτο ημίωρο της συνεδρίασης είναι έντονα θετικό (2 ανοδικές/1 πτωτική) με αυξημένη κίνηση σε μετοχές μεσαίας και μικρής κεφαλαιοποίησης.
Ήπια ανοδικά οι τραπεζικές μετοχές, συνεχίζεται η άνοδος σε Ελλάκτωρ, Μυτιληναίο και ο ΟΤΕ επέστρεψε πάνω από τα 13 ευρώ.
Χρηματιστήριο: Σταθεροποιητικές τάσεις, πρωταγωνιστές Small και Mid Cap
![Νίκος Σακελλαρίου](/sites/default/files/styles/square_tiny/public/2020-12/IMG_20201001_171159.jpg?itok=NCEvVKub)
![Χρηματιστήριο](/sites/default/files/styles/main/public/2020-12/%CF%87%CF%81%CE%B7%CE%BC%CE%B1%CF%84%CE%B9%CF%83%CF%84%CE%AE%CF%81%CE%B9%CE%BF_3.jpg?itok=xYjwaImd)