Αυξάνεται η μακάβρια λίστα των νεκρών από κορονοϊό στη χώρα μας. Ένας 24χρονος, που νοσηλεύονταν εδώ και περίπου δύο εβδομάδες διασωληνωμένος στη μονάδα εντατικής θεραπείας του Πανεπιστημιακού Νοσοκομείου Λάρισας, έχασε τη μάχη με τον φονικό ιό.
Ο άτυχος νεαρός που αντιμετώπιζε και υποκείμενο νόσημα, εισήχθη στο νοσοκομείο αρχές του μήνα, με βαριά συμπτώματα κορονοϊού, ενώ λίγα 24ωρα αργότερα εμφάνισε επιδείνωση στο αναπνευστικό του σύστημα, όπως αναφέρει το onlarissa.gr
Δυστυχώς χθες το βράδυ, όπως αναφέρει το patrastimes, κατέληξε και ένας 28χρονος που νοσηλευόταν στο Πανεπιστημιακό Νοσοκομείο της Πάτρας και όπως έγινε γνωστό, δεν είχε κάποιο υποκείμενο νόσημα.