Μνημόσυνο για τους νεκρούς του σιδηροδρομικού δυστυχήματος στα Τέμπη, πραγματοποιήθηκε σήμερα στο ίδιο το σημείο του δυστυχήματος, από το Μητροπολίτη Λαρίσης και Τυρνάβου.
![](/sites/default/files/styles/default/public/2023-04/5857711.jpg?itok=hmUbED3Q)
Οι στιγμές ήταν σπαραχτικές, καθώς συγγενείς των θυμάτων, με δάκρυα στα μάτια βρέθηκαν εκεί κρατώντας μαύρα μπαλόνια, άναψαν κεριά και άφησαν λουλούδια και σημειώματα στις ράγες.
![](/sites/default/files/styles/default/public/2023-04/5857709.jpg?itok=s9NKMerL)
Υπενθυμίζεται πως συμπληρώθηκαν 40 ημέρες από την τραγωδία που συγκλόνισε τη χώρα και προκάλεσε το θάνατο 57 ανθρώπων.
![](/sites/default/files/styles/default/public/2023-04/5857535.jpg?itok=KOHpwLfS)