Τα σύνορα της Μολδαβίας πέρασε πριν από λίγο, η πομπή των αυτοκινήτων που ξεκίνησε από το Κίεβο της Ουκρανίας χθες, με το προσωπικό της ελληνικής Πρεσβείας, δημοσιογράφους κ.α., σύμφωνα με διπλωματικές πηγές.
Η πομπή κατευθύνεται προς τη Ρουμανία.
Υπενθυμίζεται ότι η ελληνική πρεσβεία στο Κίεβο εκκενώθηκε το απόγευμα της Παρασκευής με τα μέλη της ελληνικής διπλωματικής αποστολής και τους δημοσιογράφους, που για λόγους ασφαλείας βρίσκονταν εκεί.